Támogatás Szükséges nyomtatvány Amit a 2 %-os adományról tudni kell

2%-os támogatás

Amit a 2 %-os adományról tudni kell

Az idei évben minden egyes adófizető állampolgár meghatározhatja kinek, adományozza
a múlt évi jövedelméből befizetendő adó két százalékát          (legkevesebb 3,32
euro).

A. Azok a fizikai személyek, alkalmazottak, akik önálló adóbevallást készítenek, az adományozást az adóbevalláskor tehetik meg - a nyomtatvány része az adóbevallásnak.

B. Azok alkalmazottak, akiknek munkaadója készíti el a bevallást így adományozhatnak:

1.     Kérje meg a munkaadóját, hogy készítse el az  adóelszámolását 2019.02.15-ig.

2.     Kérje meg a munkaadóját, hogy állítsa ki az adó befizetéséről szóló bizonylatot (Potvrdenie o zaplatení dane).

3.     Ennek a bizonylatnak alapján ki tudja számítani az adója 2% (ez az összeg amit adományozhat, minimum 3,32 euro

4.     Válassza ki az adományozottat - jelen esetben a iskolánk szülői szövetségét

5.     Olvassa el az adományozásra szóló nyomtatvány kitöltési útmutatóját

6.     Töltse ki a nyomtatványt (Vyhlásenie) az adományozandó összeggel. együtt.

7.     Mindkét nyomtatványt küldje el 2013.04.30-ig a lakhelye szerint illetékes adóhivatalba (ebben az évben csak ide lehet elküldeni!!!)..

8.     Az adóhivatalnak 90 napja van arra, hogy a feltételek teljesítése mellet átutalja a kiválasztott címzettnek adója 2%-át.

c - Jogi személyek, cégek, KFT-k az adományozást csak az adóbevalláskor tehetik meg -a nyomtatvány része az adóbevallásnak az adomány min. 8,32 euró

Köszönjük, hogy  adományával minket támogatott !