Menü:

Iskolánkról Kézilabda Beíratkozás Évnyitó - 2006/2007 Diákcsere - Nagyigmánd Remény Birkózás -Új Szó Március 15. Rákóczi Szövetség Falufejlesztés Ifjú birkózóink sikerei Elkészült a műfüves pálya Suliolimpia Naszvadon A sportcsarnok Vlahy Jenő nevét viseli 40.Vince-bál Naszvadon Kincset érő termálvíz Geotermális furat Naszvadon Ipari park Naszvadon Naszvadi tehetségek Havlíčkův Brodban Az alapiskola újraindításának 60. évfordulóját ünnepelték Naszvadon A versmondók hajója úszik tovább

Rólunk írtak

Kézilabda

Csak a botlábúak nem sportolnak

A névsor és a klublista igazolja, Naszvadon jó kézilabdáslányok teremnek. Netán a földrajzi szélesség és hosszúság szerencsés találkozásának folytán? „Lehetséges, hogy a naszvadi–imelyi gyerekekben van egy kis gén, mert hisz azt mondjuk, csak a botlábúak nem sportolnak Naszvadon” – ismeri el nevetve Miskovics György, a kézilabdaklub menedzsere és egyben a női csapat edzője. Persze sejtjük, az igazságot nemcsak a génállományban kell keresnünk, sokkal inkább a szisztematikus munkában és a hagyományokban.Naszvadon 1971 óta működik a kézilabdaklub, s a közel negyvenéves fennállás

alatt országos bajnoki címekkel is büszkélkedhet az egyesület, amely jelenleg négy csapatot működtet – a nők az I. ligában, azaz a másodosztályban indulnak (8 mérkőzés után a 8. helyen állnak a táblázaton), az ificsapat a II. ligában szerepel, az idősebb diáklányok és a fiatalabb diáklányok együttese pedig a megyei bajnokságokban gyűjti a pontokat.

A klub három iskolával működik együtt kiemelten – a naszvadi magyar és szlovák alapiskola, és az imelyi magyar alapiskola diákjai is már másodikos koruktól kézilabdáznak. „Ha tartani akarjuk a lépést a sportág élvonalával, muszáj korán kezdeni a felkészítést. Negyven-ötven gyerekkel foglalkozunk, a második–harmadik osztály után már nagyon komoly szinten. Ezért már áldozatokat is kell hozniuk a gyerekeknek, hiszen hetente háromszor van edzés, hétvégenként pedig mérkőzések és tornák” – tudjuk meg Miskovics Györgytől, aki a klub többi vezetőjéhez, edzőjéhez hasonlóan sportszeretetből végzi a munkáját. „Mindenki amatőr szinten, lelkesedésből csinálja. Ha a nemzetközi tornákon más országokból érkező sportvezetőkkel beszélgetünk, kiderül, hogy Szlovákia a feltételeket tekintve bizony az utolsó helyen kullog. A szív, az akarat, a lelkesedés viszont pótolhatja ezeket a hiányosságokat” – állítja Miskovics György. A klubot jelenleg a Ferplast Slovakia cég mellett a naszvadi és az imelyi önkormányzat támogatja, s néhány további vállalkozó mindkét községből. Ezért is lett az egyesület hivatalos neve 2001-től ŠŠK CVČ Nesvady – Imeľ. „A naszvadiakon kívül az imelyiek is segítik a klub működését, és onnan is van sok gyerek. Ezért kérték, hogy ha lehetne, jelenjen meg az Imely név is a klub elnevezésében. Jogos volt ez a kérés, végül is a csapatra a naszvadiak és az imelyiek is büszkék” – magyarázza Miskovics György.

Ha meglenne a megfelelő anyagi háttér, komoly csapatot lehetne összehozni Naszvadon. „Tehetséges gyerekek mindig vannak, saját játékosokra építünk, vagy olyanokra, akik 10–12 éves koruktól nálunk kézilabdáznak, például Gútáról, Érsekújvárból vagy Ógyalláról érkeznek, tehát gyakorlatilag ők is a mi neveléseink” – mondja Miskovics György, és egy jövőbeli tervről is említést tesz: a naszvadi egyesület szeretne szorosabban együttműködni a gútai kézilabda-szakosztállyal: „Néhány vendégjátékos már most is van, ezt az együttműködést akarjuk később is folytatni. Ez persze attól is függ, milyenek lesznek az anyagi feltételek.”

Az ifjúsági csapatok merész célokat tűztek ki maguk elé, a dobogón végezni bajnokságukban. A felnőtteknél viszont a bentmaradás az elsődleges. Nem gondoltak Naszvadon esetleg arra, hogy ha Haris, Zácsik, Kovacsicz meg a többiek még mindig az ötezres községben játszanának, akkor az élvonal élcsapata

lehetne az együttes? Miskovics György realistán nézi a helyzetet: „A játékosok szabadon választhatnak, és egy falunak sosem lesznek olyan lehetőségei, mint egy városnak, hogy Budapestet ne is említsem. Nekünk nagy öröm, ha bekapcsoljuk a tévét, és nagyszerű klubokban látjuk a naszvadiakat.”



Történetünk:

     A szervezett naszvadi kézilabda első lépései 1968-70 -re tehetők, amikor a helyi magyar tannyelvű alapiskolán belül megalakut egy csapat, amely különböző iskolai, járási, kerületi bajnokságokon, úttörő bajnokságban és hasonló redszertelen versenyeken játszott.
    Különböző eredmények elérése után, 1971 -ben létrehozták naszvadi magyar tannyelvű alapiskola mellett működő SLÁVIA testnevelési egyesületet (TE), amiből azután létrejött a SLÁVIA TE NASZVAD (TJ Slávia Nesvady).
     Az egyesület első elnöke Hanzel
ík Kálmán iskolaigazgató volt. Eddzőként Polgár József (fiúk) és Vlahy Jenő (lányok) tanárok dolgoztak. A hetvenes években a TE, amelyben fiúk és lányok egyaránt játszottak, fokozatosan igen szép eredményeket értek el. A fiúk eddzőjeként fokozatosan cserélődtek Polgár József, Bódis Gyula, Dudák András és mások, de idővel a fiúk cspata megszűnt. A lányok illetve nők csapatai létezesük alatt több kiemelt eredményt értek el (többszörös CSSZSZK, CSSZFK, SZK országos bajnokok). Eddzőik: Vlahy Jenő, Miškovič György, Dibusz Miklós, Michal Mahor, Livai András, Nagy Mária, Mikulec Angelika, Gál Anna, Vlahy Erzsébet.
     2001-ben a TE átalakult a mai Iskolai sport klub - szabadidőközpont Naszvad -
Ímely -re (ŠŠK CVČ NESVADY- IMEĽ).

A TE, klub elnökei:
1971-1987 Hanzelík Kálmán
1987-2001 MIškovič György
2001-
2006 Zácsik József
2006-          Haris András

Újdonságok

Kapcsolat

  • Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským - Alapiskola
    Komenského 330/21
  • +421 910 957 386
    +421 915 786 880
    Iskolai ebédlő 035 - 7692 334

Fényképalbum