Ifjú birkózóink sikerei

SIKERES ELSŐ LÉPÉSEK ÉS EREDMÉNYEK A KÜLFÖLDI BIRKÓZÓ SZŐNYEGEKEN 2008. 09. 21.

2008. szeptember 19-20-án került megrendezésre a csehországi Havlíčkův-brodi városi sportcsarnokban a František ČERVÍN elnevezésű nemzetközi ifjúsági kötöttfogású birkózó meghívásos diák és serdülő emlékverseny, melyre meghívást kapott a Komáromi Spartacus Birkózó klub is. A versenyen a Komáromi Spartacus BK-t az újonan alakított naszvadi birkózó sport kör VAGA Ferenc és Gál János birkózó csemetéi BORKA Kevin, ÉRSEK Róbert, GOGOLA Tibor, ŠIPKA Norbert és DIKAN Ádám képviselték, akik első ízben vettek részt külföldön ilyen nagyszabású ifjúsági birkózó versenyen. A színvonalas nemzetközi birkózó tornán a német, osztrák, lengyel, szlovák és cseh birkózó klubok 148 birkózója vett részt.

VAGA Ferenc és Gál János birkózó csemetéi annak ellenére, hogy csak 2008 júniusától tanulják a birkózás fortéjait, nagyon szép eredményeket értek el. Mivel a Komáromi Spartacus Birkózó klubon kivül még két csallóközi birkózó klub is, úgy mint a bősi és a somorjai is részt vettek ezen a versenyen, így egy közös csapattal képviselték a szlovák diákválogatottat, és az erős nemzetközi mezőnyben a csapatversenyben az előkelő 2. helyet szerezték meg a hazai JISKRA Havlíčkův Brod BK mögött.

Az egyéni versenyben a Komáromi Spartacus Birkózó klub versenyzői a következő eredményeket érték el :

Diák I. 1997, 1998, 1999 korosztály
27 kg BORKA Kevin - 2. hely