Naszvadi tehetségek Havlíčkův Brodban

Havlíčkův Brodban léptek szőnyegre a dél-szlovákiai birkózótehetségek

Hét elsőség Csehországban

Havlíčkův Brod/Komárom/Bős/Somorja/Madar. Hét elsőséget szereztek az elmúlt hét végén a dél-szlovákiai birkózótehetségek a Havlíčkův Brodban zajló korosztályos nemzetközi kötöttfogású tornán.

ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS

„Ausztria, Lengyelország, Németország, Szlovákia és Csehország száznegyvennyolc versenyzője mérte össze tudását a rendezvényen. Klubunkat a Naszvadi Szabadidőközpont mellett működő birkózótanodánk három versenyzője képviselte, közülük a legkiemelkedőbb teljesítményt Érsek Róbert produkálta, aki a kezdők között megnyerte súlycsoportját”– fogalmazott a komáromi Spartacus Birkózóklub elnöke, Kúr Károly.

A somorjai Gladiátor Birkózóklub különítményének ezúttal egy aranyérem jutott. „Csuvara Denis súlycsoportjában meggyőző fölénnyel verte vetélytársait. Holocsi Bencét küzdeni tudása segítette a fináléba” – dicsérte két védencének helytállását a somorjai klub irányítója, Szeiler Zoltán.

A bősiek hét versenyzőt neveztek, mindannyian dobogóra kerültek. „Bizonyítottuk, hogy az utánpótlás-nevelés szakaszán immár a nemzetközi porondon is lépést tudunk tartani a legjobbakkal. Szereplésünkre a riválisok is felfigyeltek. A helyszínen meghívást kaptunk egy rangos frankfurti megmérettetésre, melyet októberben rendeznek” – hangzott Meton Krisztián, a Bősi Birkózó- és Sportklub vezetőjének gyorsmérlege.

A madariak legjobbjai három aranyéremmel gyarapították gyűjteményüket a csehországi viadalon. „Megály Attila ezúttal is felsőbb súlycsoportban igazolta, hogy korosztályában felzárkózott kontinensünk elitjéhez. Egy héttel ezelőtt Naszvadon a lengyel, ezúttal pedig a cseh bajnokot leckéztette meg a döntőben” – méltatta az országos válogatott tagjának eredményeit Kohút Milán, a madari sikersportág vezetője. (