Diákcsere - Nagyigmánd

Baráti kirándulás
Nem mindennapos kiruccanásban volt részük a Naszvadi Magyar Tannyelvű Alapiskola tanulóinak 2006. május 16-án és 17-én.

A Nagyigmándi Pápay József Általános Iskola jóvoltából 45 tanuló jutalomkirándulásban részesülhetett. A helyszín maga a testvérközség volt, Nagyigmánd. Elszállásolva pedig az ottani alapiskola épületében voltak, a közelebbi ismerkedés céljából pedig nagyigmándi tanulók is azt az éjjelt a tantermekben töltötték.

A kellemes kirándulást hasznos időtöltéssel is egybekötötték, ugyanis a naszvadi tanulók is részesei lehettek az ottani tanítási óráknak, de csak megfigyelői státuszban.

A vendéglátók kirándulásokat is szerveztek a délutáni órákra. Megtekintették Dél-Komáromot, a monostori erődöt. Így tehát látnivalókban nem volt hiány.

Az esti programba még szalonnasütés is belefért, ezt követően pedig ügyességi és gyorsasági vetélkedőt rendeztek.

Másnap látogatást tehettek a nagyigmándi polgármester asszonynál, aki megvendégelte a tanulókat. Majd a tanítási órák után ellátogattak Tatára, ahol megnézték az ottani várat és a tavat. A Barta-féle cukrászda pedig fagyira is meghívta a diákokat.

Vendégszerető és szívélyes ellátásban volt részük a naszvadi alapiskolásoknak. Barátságok szövődtek, melyek reméljük csak erősíteni fogják a szálat a nagyigmándi testvériskola és a naszvadi alapiskola között.