Birkózás -Új Szó

Holnap már edzés is lesz

Naszvad/Komárom. A komáromi Spartacus birkózóklub nem titkolt szándéka, hogy vidéken is megtalálja a jelenlegi sikeres kadettok és juniorok utánpótlását. Naszvadon a helyi szabadidőközpont és alapiskolák támogatásával próbál csapatot létrehozni. „A birkózás iránti érdeklődést mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a március 19-ei első tehetségkutató versenyen az összes jelentkezési űrlapot szétkapkodták. Április elsején, azaz holnap a helyi magyar alapiskola tornatermében már az első edzést tartjuk az érdeklődőknek. Edzőket, birkózószőnyeget klubunk biztosít” – írta lapunkhoz küldött soraiban Kúr Károly, a Spartacus elnöke.

Mindezt Naszvadon az ünnepek előtt húsvéti tehetségkutató versenyt erendeztek a helyi és az ímelyi diákok számára. „Ez nem jöhetett volna létre az iskolák igazgatói és a naszvadi szabadidőközpont támogatása nélkül, hisz a 2007-es komáromi karácsonyi tehetségkutató birkózóviadal éppen a helyi iskolák közömbössége miatt hiúsult meg” – emeli ki a felkarolás fontosságát a klubelnök.

Naszvadon sikeres volt a toborzó, összesen nyolcvankilenc diák lépett szőnyegre. A győztes a
 1.Naszvadi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola lett 93 ponttal
 2. ímelyi alapiskola 77 ponttal
 3. Naszvadi Szlovák Tanítási Nyelvű Alapiskola végzett 63 ponttal. (ú)