Rákóczi Szövetség

Szeptember 15.

Halzl József és Kiss Péter látogatást tett Kovácspatakon, az MKP Ifjúsági Csoportjának „Kapocs” c. rendezvényén. Rövid látogatásuk keretében részt vettek a felvidéki beiratkozási program tárgyában tartott megbeszélésen. Ennek bevezetéseképpen levetítették az Ifjúsági Csoport által e tárgykörben készített kisfilmet, majd négy rövid előadásra került sor a beiratkozás témájában. Stredl Terézia pszichológusként szólt hozzá az iskolaválasztás kérdéséhez, Halzl József a Rákóczi Szövetség beiratkozási ösztöndíj akcióját ismertette, majd Szigeti László volt oktatásügyi államtitkár és Pék László, a Szlovákiai Magyar Pedagógus Szövetség elnöke mondta el gondolatait a magyar iskolába történő beiratkozás ügyében. Halzl József és Kiss Péter ezek után Naszvadra látogattak, ahol a Naszvadi Falunapok alkalmából részt vettek a Haris József polgármester által a Művelődési Központban megtartott fogadáson. Ismertették a Rákóczi Szövetség beiratkozási programját, majd Csáky Pál, az MKP elnöke buzdította a jelenlévőket a magyar iskolába történő beiratkozás népszerűsítésére. A rendezvényen részt vett Vörös Szilárd, Felsőszentiván polgármestere, aki beiratkozási ösztöndíjat adott át négy, gyermeküket a naszvadi magyar iskolába beíratott imelyi gyermek szüleinek.